SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie realizuje inwestycję pn. „Przebudowa fragmentu istniejących piwnic budynku A1 Szpitala MSWiA w Rzeszowie w celu dostosowania ich do potrzeb  Centralnej Sterylizatorni”

09 innowacje

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie realizuje inwestycję pn.: Przebudowa fragmentu istniejących piwnic budynku A1 Szpitala MSWiA w Rzeszowie w celu dostosowania ich do potrzeb Centralnej Sterylizatorni.

Całkowita wartość inwestycji: 2 471 602,42 PLN
Dofinansowanie z MZ: 2 290 000,00 PLN

Efekty:
W ramach realizacji inwestycji została uruchomiona Centralna Sterylizatornia składająca się z trzech stref (brudnej, czystej i sterylnej) wraz zapleczem, wyposażona w myjkę ultradźwiękową, myjnie-dezynfektory, i sterylizatory parowe. Centralna Sterylizatornia świadczy kompleksowe usługi dekontaminacji narzędzi i sprzętu medycznego dla potrzeb bloku operacyjnego i pozostałych komórek organizacyjnych SP ZOZ MSWiA.

W ramach dokonanych robót budowlanych wykonano szereg czynności, m.in.:

• dokonano przebudowy pomieszczeń zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, za pomocą istniejących jak i nowoprojektowanych ścianek działowych wydzielono strefy: brudną, czystą i sterylną wraz z wymaganymi śluzami, wydzielono powierzchnie magazynowe dla materiałów sterylnych, środków czystości i częścią spedycyjną /dla materiałów sterylnych przeznaczonych na blok operacyjny oraz pozostałe oddziały szpitalne/, wydzielono część socjalną, wykonano wszystkie zaprojektowane instalacje techniczne,
  • dostarczono pierwsze wyposażenie Centralnej Sterylizatorni,
  • wykonano wszelkie niezbędne testy, ruchy próbne oraz dokonano całościowego rozruchu Sterylizatorni.

Celem zakupu jest dostosowanie się do decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie w zakresie zapewnienia w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie dekontaminacji narzędzi wielokrotnego użytku zgodnie z wymaganiami prawnymi PPIS ( dezynfekcji poza Blokiem Operacyjnym). Inwestycja została zrealizowana zgodnie z Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie znak PSE.9020.1.894.2021 z dnia 26 lipca 2021 r. wykazującą nieprawidłowości w dotychczasowym sposobie dekontaminacji narzędzi wielokrotnego użytku i nakazującą utworzenie Centralnej Sterylizatorni.

Planowany termin zakończenia inwestycji: 12.2023r.

Data podpisania umowy: 18.04.2023r.