Praktyczne ćwiczenia z zakresu udzielania I pomocy w ramach  Krajowego Treningu  Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

W dniu 20 czerwca mieszkańcy całej Polski uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach z zakresu udzielania I pomocy w ramach  Krajowego Treningu  Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. W całym województwie podkarpackim około 200 instytucji, organizacji i różnych podmiotów zaangażowało się w organizację tej akcji, w tym również SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie.

Celem przedsięwzięcia było nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim zdobycie praktycznych umiejętności, które mogą uratować ludzkie życie. W ramach treningu  uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przećwiczenia m.in. oceny stanu poszkodowanego, wezwania pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użycia  defibrylatora (AED).

Punkt treningowy odwiedziła również Wojewoda Podkarpacki Pani Teresa Kubas – Hul, która aktywnie włączyła się w prowadzone ćwiczenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w trening. Szczególne podziękowania kierujemy do ratowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którzy wsparli organizację wydarzenia, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami praktycznymi. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy promować zasady udzielania pierwszej pomocy oraz budować świadomość, że szybka i właściwa reakcja w sytuacji zagrożenia życia może mieć decydujące znaczenie dla poszkodowanego.

Galeria zdjęć

Drogi Użytkowniku, używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że możesz zarządzać cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności i plików cookies. View more
Akceptuję
Nie akceptuję