SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie realizuje inwestycję pn. „Budowa Bloku Operacyjnego i Oddziału Chirurgicznego wraz z łącznikiem biegnącym do budynku Szpitala MSW w Rzeszowie”

09 innowacje

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie realizuje inwestycję pn.: Budowa Bloku Operacyjnego i Oddziału Chirurgicznego wraz z łącznikiem biegnącym do budynku Szpitala MSW w Rzeszowie.

Całkowita wartość inwestycji: 3 951 934,62 PLN
Dofinansowanie z MZ: 3 710 000,00 PLN

Efekty:
W ramach realizacji inwestycji zostało zakupione pierwsze wyposażenie, które jest niezbędne do funkcjonowania Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, celem uruchomienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zakupione zostało również pierwsze wyposażenie dla Oddziału Neurologicznego. Równocześnie zakupiono urządzenia do wyposażenia warsztatowo- technicznego, sprzęt informatyczny oraz sprzęt gospodarczy.
W ramach robót budowlanych dotyczących etapu „Uporządkowanie i docelowe zagospodarowanie terenu Zakładu” dokonano częściowego odkopania fundamentów budynku Szpitala od strony południowo-zachodniej wraz z werandą wejścia głównego do Szpitala, osuszenia a następnie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów. Założono następnie opaski drenażowe, osuszono i dokonano konserwacji ścian pomieszczeń piwnicznych. Usunięto istniejące zamknięte schody prowadzące na werandę i wybudowano nowe schody, wymieniono nawierzchnie schodów i werandy na nawierzchnie z kostki brukowej.

Celem zakupu pierwszego wyposażenia jest poprawa wizerunku Zakładu oraz warunków pracy personelu a także poprawa warunków pobytu pacjentów w Szpitalu. Poprzez to działanie wzrośnie konkurencyjność udzielanych usług medycznych i dostępność do wysokiej jakości procedur medycznych. Skróci to czas oczekiwania na diagnozę pacjentów a tym samym czas pobytu pacjenta w Szpitalu.

W przypadku robót budowlanych dotyczących etapu „Uporządkowanie i docelowe zagospodarowanie terenu Zakładu” została zatrzymana degradacja budynku Szpitala, zostało wyeliminowana możliwość awarii Rozdzielni głównej energii elektrycznej budynku Szpitala oraz została poprawiona estetyka przy głównym wejściu do budynku A Szpitala. Spowodowało to wzrost bezpieczeństwa pobytu pacjentów w Szpitalu i wzrost bezpieczeństwa pracy aparatury i sprzętu medycznego.

Planowany termin zakończenia inwestycji: 12.2023r.

Data podpisania umowy: 03.04.2023r.