SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie realizuje projekt pn. „Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca. Projekt pilotażowy modelu telemedycznego w kardiologii. Projekt Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca.”

08 telemonitoring

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie realizuje projekt finansowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i budżetu państwa, pn. „Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca. Projekt pilotażowy modelu telemedycznego w kardiologii. Projekt Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca.”

Data podpisania umowy 28.03.2023r.

Projekt zakłada przetestowanie telemonitoringu w warunkach domowych osób chorych na niewydolność serca, ich edukację, zwiększenie telewizyt, możliwość konsultacji z kardiologiem a przede wszystkim koordynację tych działań i wspólne działanie lekarza POZ i kardiologa. Nadrzędnym celem projektu jest poprawa profilaktyki i zmniejszone nierówności w zdrowiu, który zostanie osiągnięty poprzez wdrożenie rezultatu programowego tj. zmniejszenie nierówności społecznych w zdrowiu, w tym poprawę dostępu do usług opieki zdrowotnej w zakresie telemedycyny i e- zdrowia. Liderem projektu jest SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie, partnerem naukowym jest Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Partnerami są również niżej wymienione podmioty lecznicze realizujące świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej:

• Grupowa Specjalistyczna Praktyka Lekarska BAN-MED Spółka komandytowa, Dobrzechów
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Medycyny Rodzinnej „WIDOK” Spółka Jawna Maciej Pigoń, Maria Stebel, Skierniewice
  • Zdzisław Szafran Centrum Medyczne DYNMED, Dynów
  • Centrum Medyczne Kleosin Wieliczko Spółka Jawna, Kleosin
  • Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Otwartego, Ożarów Mazowiecki
  • Centrum Medyczne MEDMAR Sp. o.o, Krościenko Wyżne
  • PANACEUM PRUCHNIK SP. Z O.O. SP., Pruchnik
  • Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Krempnej, Krempna
  • GRUPOWA PRAKTYKA LEKARZY RODZINNYCH „FAMILIA” Sp. z o.o., Siemianowice Śląskie
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach, Ropczyce,
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SOKRATES R. Małecka, M. Małecki Sp. Komandytowa, Rzeszów

oraz Partner norweski

• Tunstall Norge AS, Oslo

Całkowita wartość projektu: 3 059 170,00 PLN

Kwota finansowania udostępnioną przez Norweskie Ministerstwo Spraw
Zagranicznych: 2 600 294,48 PLN

Kwotę współfinansowania pochodzącą z budżetu państwa: 458 875,52 PLN

Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz z budżetu państwa: dofinansowanie projektów pilotażowych na przetestowanie modeli telemedycznych opracowanych w ramach predefiniowanego projektu dotyczącego polityki w zakresie telemedycyny i e-zdrowia

Planowany termin zakończenia projektu:

31.12.2023 r.

Realizacja projektów pilotażowego przyczyni się do osiągnięcia rezultatu Programu Zdrowie, jakim jest zmniejszenie nierówności społecznych w zdrowiu, w tym poprawa dostępu do usług opieki zdrowotnej w zakresie telemedycyny i e-zdrowia oraz Rezultatu 1.1 Programu: Ulepszony dostęp do usług opieki zdrowotnej (telemedycyna i e-zdrowie).