Lekarze kardiolodzy ze Szpitala MSWiA w Rzeszowie uznani za najlepszy zespół badawczy w Europie

W dniu 15 maja 2024 roku podczas konferencji kardiologii inwazyjnej Euro PCR 2024, która odbyła się w Paryżu, Pan dr n. med. Piotr Wańczura, Kierownik Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie odebrał z rąk Pani profesor Marie-Claude Morice, legendy francuskiej i europejskiej kardiologii, wyróżnienie w kategorii The Best Research Team. W tej kategorii zespół kierowany przez Pana doktora Piotra Wańczurę w składzie: dr Mateusz Wiśniowski, dr Wojciech Stecko, dr Marcin Urbański, dr Sebastian Gurba, dr Adam Wajhajmer oraz dr n. med. Andrzej Curzytek, zajął pierwsze miejsce w Europie. Zespół został doceniony przez Cardiovascular European Research Center (CERC) w związku z udziałem w wieloośrodkowym badaniu, którego celem była ocena przydatności balonów lekowych wykonanych w nanotechnologii, stosowanych w angioplastykach tętnic wieńcowych. Wstępne wyniki projektu Selution Denovo, do którego zrekrutowano łącznie 1000 pacjentów w różnych krajach (w tym 150 pacjentów w szpitalu MSWiA w Rzeszowie), zostały zaprezentowane właśnie podczas Euro PCR 2024 w Paryżu. Zespół ze Szpitala MSWiA, jako jedyny spośród wszystkich ośrodków zlokalizowanych w różnych krajach świata zrealizował wszystkie tzw. kamienie milowe i wszystkie założenia badania w ciągu 365 dni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dr n.med. Piotr Wańczura i Pani prof. Marie-Claude Morice

Dr n.med. Piotr Wańczura ze statuetką Excellence in Clinical Research podczas Euro PCR 2024

Statuetka Excellence in Clinical Research