SPZOZ MSWiA w Rzeszowie w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce

W 7 edycji ogólnopolskiego – prestiżowego rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne” według BFF Banking Group” doceniony został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie, który zajął VII miejsce w Polsce w swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł).

Organizatorem rankingu jest FF Banking Group i ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”.
Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.

W tym roku, oprócz oceny wybranych wskaźników finansowych, zwracano też uwagę na inny, równie ważny aspekt funkcjonowania szpitali, mianowicie na jakość opieki nad pacjentami.

Szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego personelu, który tworzy nasz Zakład.

W uroczystej gali, na której ogłoszono wyniki rankingu uczestniczył Zbigniew Widomski – dyrektor SPZOZ MSWiA w Rzeszowie.

W tej edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” oceniano 317 szpitali w trzech kategoriach, w zależności od wielkości posiadanego kontraktu z NFZ. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność, dynamika aktywów, a także jakość opieki nad pacjentem.