Lokalizacja
Dane kontaktowe
Harmonogram
Poniedziałek | Wtorek | Środa | Czwartek | Piątek | |
---|---|---|---|---|---|
Szczepienia przeciwko COVID-19 |
8:00-17:00 |
8:00-17:00 |
8:00-14:00 |
8:00-14:00 |
8:00-14:00 |
Informacje dodatkowe
UWAGA: Punkt Szczepień w nowy budynku Szpitala MSWiA zakończył działalność.
Szczepienia wykonywane będą wyłącznie w Przychodni POZ, ul. Krakowska 16, bud. G
Przed zaszczepieniem porozmawiasz z lekarzem, który zdecyduje, czy Twój stan zdrowia pozwala na zabieg. Podstawą do tej rozmowy jest kwestionariusz badania przesiewowego. Kwestionariusz zawiera pytania o Twój stan zdrowia, przebyte choroby, a także chorowanie na COVID-19 i objawy wskazujące na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19
Wszyscy, którzy ukończyli 6. miesiąc życia i upłynęły im 3 miesiące od pełnego szczepienia – już teraz mogą przyjąć dawkę przypominająca szczepionki przeciw COVID-19. Tylko szczepienia są najskuteczniejszą bronią w walce z ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią. Nie czekaj – już dziś zapisz się na szczepienie!
Szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. Tylko przyjęcie szczepionki jest skuteczną bronią w walce z ciężkim przebiegiem koronawirusa lub śmiercią.
Pamiętaj! Pełny schemat szczepienia przeciw COVID-19 dla szczepionek Pfizer i Moderna to dwie dawki. Szczepienie Johnson & Johnson jest jednodawkowe.
Inne sposoby umówienia się na szczepienie
- Zadzwonić na bezpłatną infolinię, możesz to zrobić w godzinach od 7:00 do 20:00Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
- Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.plPoprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się tylko za pomocą Profilu Zaufanego.Pełna rejestracja z Profilem ZaufanymWymaga zalogowania się przez Profil Zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni. Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 20:00.
- Zarejestrować się w mobilnej aplikacji mojeIKPPobierz mojeIKP i zyskaj wygodny dostęp do szybkiej rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta.Po zainstalowaniu aplikacji pierwszy raz należy się zalogować profilem zaufanym lub kontem w określonym banku (PKO BP, PKO SA, BOŚ, BNP Paribas, Getin bank, Credit Agricole, bank spółdzielczy), podobnie jak przy logowaniu na Internetowe Konto Pacjenta. Nadajesz wówczas kod PIN, taki, jaki wybierzesz, by później używać go przy kolejnych logowaniach do aplikacji. Jeśli uruchomisz w telefonie biometrię, możesz logować się odciskiem palca lub identyfikacją twarzy.Jak umówić się na szczepienie:
- Uruchom aplikację, wpisz kod PIN i sprawdź, czy masz już wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Będzie ono wyróżnione niebieską obwódką na liście e-skierowań.
- Następnie kliknij na e-skierowanie, żeby je otworzyć. Zobaczysz wówczas przycisk „Umów szczepienie”, który przekieruje Cię do systemu e-rejestracji. Nie musisz się dodatkowo logować.
- Wybierz termin, godzinę i miejsce szczepienia. Po potwierdzeniu wyboru, wracasz przyciskiem „wstecz” (widocznym w prawym górnym rogu) do e-skierowania, gdzie pojawi się informacja o wybranym terminie szczepienia.
- Do czasu przyjęcia pierwszej dawki możesz zmienić termin szczepienia. W tym celu klikasz na przycisk „Zmień termin” – ponownie zostaniesz przekierowany do systemu e-rejestracji.
- Termin i miejsce Twojego szczepienia sprawdzisz w aplikacji w e-skierowaniach. Na drugie szczepienie, jeśli jest przewidziane, umawia Cię punkt szczepień, więc tego terminu nie zobaczysz w aplikacji.
- E-skierowanie na szczepienie przypominające lub uzupełniające znajdziesz również w moimIKP. I tak samo je zarejestrujesz.
- Aplikacja umożliwia również szybką rejestrację dziecka na szczepienie przeciw COVID-19.
Dla Pacjenta
- Rejestracja do poradni
- Zapisy do oddziałów
- Regulamin odwiedzin Pacjentów
- Cennik procedur medycznych
- Prawa Pacjenta
- Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta
- Koordynator Procesu Leczenia Onkologicznego
- Zespół ds. etyki
- Szczepienia
- Programy profilaktyczne
- Ochrona danych osobowych
- Opieka duchowa
- WiFi
- Do pobrania
- Poradnik antykorupcyjny dla Pacjentów
- Dobry posiłek w szpitalu - program pilotażowy